1/19/2017

&& 10 trików makijażowych, wartych wypróbowania &&

Zapewne każda z Was w mniejszym, lub większym stopniu korzysta z makijażu. To dzięki niemu możemy udoskonalić naszą twarz, lub poprawić mankamenty. W obecnej erze na rynku dostępna jest masa produktów przeznaczonych do tejże sztuki, bo jak inaczej nazwać makijaż jak nie sztuką? Kolorowe pigmenty, skrzące rozświetlacze czy niebotycznie długie sztuczne rzęsy - producenci prześcigają się w swoich propozycjach. I czy jesteś guru w makijażu czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z make-upem warto zapamiętać kilka trików, które nieraz mogą nam pomóc, albo zwyczajnie podbić końcowy efekt.
Pewne jest również to, że część z Was je zna, ale może znajda się i takie duszyczki, którym ten post okaże się być pomocny.1. Zredukuj zmarszczki mimiczne i bruzdy korektorem rozświetlającym wklepując jego niewielką ilość w ich okolicę. Ważne jest, aby jednak korektor ten był o ton jaśniejszy od naszej karnacji. Wystarczy  nałożyć go na skórę nad bruzdą i delikatnie go wklepać rozcierając. Nigdy nie aplikuj korektora w sam środek - jeszcze bardziej uwydatnisz mankament.
2. Możesz odjąć sobie lat - wklepując jasny (może być również rozświetlający) korektor przy skrzydełkach nosa (dolna, szeroka jego część). Wystarczy nałożyć w ich okolice cienką warstę kosmetyku, poczekać aż trochę zaschnie i delikatnie rozetrzeć, aby znikła granica jego nałożenia.
3. Wyszczuplisz twarz kiedy przy użyciu szerokiego pędzla pociągniesz dwie linie bronzerem po jej bokach. Malowanie zacznij od czoła i skieruj się do linii żuchwy. Nie przesadź z ilością kosmetyku, bo będzie wyglądać to sztucznie. Z kolei zbyt szczupłą twarz możesz optycznie zaokrąglić jeśli...uśmiechniesz się :) I delikatnie zaznaczysz bronzerem uwypuklone w ten sposób miejsca na policzkach. Pamiętaj, aby do tego typu korekty używać raczej matowych bronzerów, te z drobinkami będą dawać efekt powiększenia.4. Powiększ oko. Malując całą powierzchnię powieki jasnym, beżowym cieniem, a ciemnobrązową lub czarną kredką narysuj cienką kreskę wzdłuż linii rzęs, ale tylko do połowy (nałożona na całą linię optycznie zmniejszy oko). Potem nałóż jasną beżową kredkę pod linię brwi i rozetrzyj ją, na koniec  nałóż na wewnętrzną stronę powieki jasny, perłowy cień lub rozświetlacz.
5. Optycznie zagęścisz rzęsy jeśli dobrze naostrzoną kredką (czarną lub ciemnobrązową) zrobisz w przerwach między nimi małe kropeczki, lub narysujesz delikatną , cienką kreskę. Możesz również przed nałożeniem tuszu oprószyć rzęsy transparentnym pudrem, który osiądzie na włoskach i przy malowaniu da efekt pogrubienia i zagęszczenia.
6. Jeśli chcesz nadać spojrzeniu głębi możesz nałożyć ciemniejszy cień powyżej załamania ruchomej części powieki, rozcierając go delikatnie pędzelkiem.
7. Jeśli chcesz wyprowadzić równo cień na zewnątrz powieki, sprawdzi się tu taśma samoprzylepna - wystarczy, że przykleisz ją od złączenia zewnętrznej części oka w stronę skroni. Po jego pomalowaniu, wystarczy odkleić taśmę. Tak samo spełni swoją funkcję przy rysowaniu równej kreski kredką czy eyelinerem.8. Optycznie powiększysz usta jeśli obrysujesz zarys górnej wargi korektorem. Po nałożeniu delikatnie rozetrzyj kosmetyk, aby granica nałożenia nie była widoczna. Możesz również musnąć górną wargę rozświetlaczem.
9. Efekt 3D. Wystarczy, że pomalujesz usta matową pomadką, a w sam ich środek zaaplikujesz odrobinę błyszczącego, pudrowego różu lub nawet cienia do powiek. Sprawi to optyczne powiększenie warg i da efekt trójwymiarowości.
10. Trwałość szminki przedłużysz, jeśli po pomalowaniu przyłożysz do ust delikatnie chusteczkę i odbijesz na niej nadmiar pomadki (babcine sposoby), dodatkowo na koniec muśnij delikatnie usta pędzlem zanurzonym w pudrze transparentnym.

Jestem ciekawa czy korzystacie z takich trików, a może znacie inne jeszcze godne wypróbowania? Chętnie je poznam i powiększę moją listę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz jaki znajduję pod postami; staram się odpowiedzieć na każdy jak tylko mam chwilkę.
Jeśli jesteś tu po to aby dodać komentarz na zasadzie obs/za obs - niestety podziękuję.
Wkładam dużo pracy w bloga, w posty i w całokształt, dlatego chciałabym podziękować tym którzy zostają ze mną. To dla mnie bardzo ważne - bo to dzięki Wam blog wygląda tak jak teraz.

Copyright © 2017 rozmaitoscikosmetyczne