1/29/2017

&& Liebster Award pierwsze nominacje &&

Hej Słońca:)
Czas na chwilkę oderwania skoro jesteśmy przy niedzieli. Dzisiaj nie kosmetycznie, aczkolwiek pozostanę w tematyce bloga. Jakiś czas temu na blogach zapanowała moda na tzw. Liebster Award. Myślałam, że zabawa ta potrwa chwilkę i zniknie z naszej pamięci. Jednakże się myliłam. Liebster Award to nic innego jak taki "blogowy łańcuszek", tyle tylko, że na nikim nie wywiera się presji, ani nie rzuca się uroków :P A sama zabawa ma na celu poznanie nowych blogów i ich autorów, poprzez zadanie im 11 pytań. Potem my sami nominujemy kolejnych autorów i tak w kółko. Jednym słowem rzecz ujmując, sam pomysł w sobie uważam za fajny i ciekawy.
Tym bardziej byłam zaskoczona, kiedy ostatnio zaglądając na bloga Ady z GlowUp okazało się, że zostałam przez nią nominowana, a na dwa dni potem nominowała mnie kolejna blogerka - Jowita z bloga Pełnego Kolorów . Okazało się więc, że zabawa nadal trwa :) Dziewczynom bardzo dziękuję i oczywiście chętnie przyłączam się do zabawy.
 
Zachęcam do zaglądnięcia do dziewczyn w wolnym czasie :)

NOMINACJA OD ADY Z BLOGA GLOW UP 
Na blogu Ady znajdziecie dużo ciekawych porad dotyczących kosmetyków, ale nie tylko, a wszystko to oprawione ładnymi zdjęciami i ciekawymi opisami. Z Adą również będę miała przyjemność spotkać się osobiście na spotkaniu Blogerek za 5 dni, co niezmiernie mnie raduje :)

1. Co w sobie lubisz najbardziej?
Najbardziej chyba optymistyczne nastawienie do życia, świata. Wychodzę z założenia, że nie ma rzeczy niemożliwych , a na błędach powinniśmy się uczyć. Uśmiechem zdobędziemy więcej niż naburmuszoną wiecznie miną. A jak coś nie idzie - cóż, to albo trzeba wybrać inną drogę, albo zmienić tok myślenia. I wierzyć, że zawsze po burzy, wychodzi słońce.


2. Masz jakieś swoje życiowe motto? Jeśli tak,to jakie?
"Wielkie rzeczy mają, zazwyczaj małe początki"

Nie od razu zbudowano Kraków jak to mówią. Czasem żeby zdobyć szczyty, trzeba przemierzyć długą drogę, ale kiedy już staniemy na tym szczycie i uszczęśliwia nas to, wiemy że było warto.

3. Jaki jest Twój sposób na dobry dzień? 

Kawa, kawa i jeszcze raz kawa. I wstanie z łóżka z nastawieniem - dzisiaj jest mój dzień. Nawet jak wcale nie jest :)

4. Jakie 3 kosmetyki zabrałabyś ze sobą na bezludną wyspę?

 Dobre pytanie;p
Krem z filtrem, coś do ust i...mydło?? :p

5. Komputer, tablet czy telefon z internetem?
Pracuję dużo na komputerze, więc bez niego się nie obejdzie.


6. Co sądzisz o poprawianiu urody zabiegami (wypełniacze, operacje plastyczne, itd)?

 W tym przypadku mam negatywne nastawienie. Nie uznaję tego typu zabiegów. Ludzie za wszelką cenę dążą do idealnego wyglądu, kosztem własnego zdrowia. A byłoby o wiele lepiej i pięknie, gdybyśmy jednak zaakceptowali siebie takimi jakimi jesteśmy. A z naszych kompleksów zrobili pożytek aniżeli poprawiali je. Sama mam wady w wyglądzie, ale akceptuję je w pełni. Taki mój urok.

7. Jeśli miałabyś dodatkową ekstra kasę, na co byś wydała? 

Przede wszystkim zapewniłabym moim dzieciom przyszłość, a potem otwarłabym schronisko dla zwierząt, dom dziecka i dom starości.

8. Jaki był Twój najdroższy zakup kosmetyczny i czy wart był swojej ceny?
Na chwilę obecną to chyba pędzle Real Techniques ze złotej serii. Kosztowały swoje, ale nie żałuję, bo są warte tej ceny.


9. Szminka, czy błyszczyk?
Nieodwołalnie, niezmiennie - SZMINKA;p


10. Jaką radę dałabyś początkującym blogerom?
Ciężkie pytanie, bo w sumie bloga prowadzę dopiero dwa lata. Ale...nie rozumiem zakładania bloga tylko z tytułu tzw. dostawania darmoszki, a potem pisanie recenzji w samych superlatywach, pomimo tego, że dana rzecz się u nas nie spisała. I kwestia współprac (to mój błąd, który popełniłam z początku przygody z blogiem, na szczęście wyleczyłam się szybko) nie róbmy z siebie tanich królików doświadczalnych, jednorazowe współprace niczego nam nie wniosą na bloga, a potrafią wręcz zniechęcić do zaglądania na niego.


11. Czego Ci życzyć – w blogowaniu, a przede wszystkim w życiu?
W blogowaniu, to jedynie wytrwałości, bo czasem jest ciężko. Chyba każdy z nas miewa chwile zwątpienia, kiedy nie ma pomysłu, inspiracji, ani weny, i jedyne co chcemy to rzucić tym wszystkim. Ale to przelotne jest zazwyczaj.

A w życiu? Zawsze powtarzam jedną rzecz - w życiu to tylko zdrowie jest nam potrzebne, a kiedy ono jest reszta przyjdzie zawsze jeśli tylko tego pragniemy :)

NOMINACJA OD JOWITY Z BLOGA COLORFUL LIFE
Jowita to młoda sympatyczna dziewczyna, która prowadzi bloga przede wszystkim o tematyce kosmetycznej. Ale znajdziemy czasem u niej też coś niekosmetycznego :)


1. Co motywuje Cię do prowadzenia bloga? 
Moi czytelnicy. A zwłaszcza Ci, którzy do mnie często wracają, komentują, wiem wtedy, że to co piszę nie idzie na marne i ktoś to chce czytać. Lubię rozmowy z czytelnikami, jeśli ktoś o coś pyta - odpowiadam, wchodzę w relacje, zawsze z tych rozmów można coś wynieść, a o to właśnie w tym chodzi.

2. Jak lubisz spędzać wolny czas?
Z moją rodziną. Z dziećmi i mężem. Kocham podróżować, spacerować i zwiedzać, więc jeśli jest tylko okazja pakujemy się i ruszamy w drogę, gdziekolwiek, gdzie popadnie.

3. Jaki jest element pielęgnacji, makijażu (ogólnie "upiększania"), którego najbardziej nie lubisz?
Malowania rzęs. Nienawidzę jak mi się sklejają rzęsy. A z tuszu robi się gruda. Bleh. Lubię kiedy są ładnie rozdzielone, grube, długie i czarne. Ale żeby osiągnąć ten efekt to albo trzeba namachać się ręką, albo po prostu przykleić sztuczne ;p

4. Jaką znaną osobę chciałabyś spotkać, poznać osobiście?
Martynę Wojciechowską. Uwielbiam tą kobietę za jej siłę. Za wieczny uśmiech na jej twarzy. Marzeniem jest zasiąść z nią przy kawie i zadanie jej kilku pytań. Chciałabym się dowiedzieć co w jej życie wniosły podróże, chciałabym dowiedzieć się czy jej pogląd na niektóre sfery życia uległy zmianie po tym co zobaczyła w niektórych zakątkach świata.

5. Mieszkasz na wsi czy w mieście? Jeżeli w mieście, to czy chciałabyś mieszkać na wsi (i na odwrót) ?
W mieście i gdy tylko nadarzyłaby mi się okazja przeniosłabym się na wieś. Wychowywałam się na wsi, gdzie naszą zabawą było bieganie po polach, wchodzenie pod nogi w czasie żniw, łażenie po drzewach, robienie zup z wszelkiego robactwa i roślinek, żeby nakarmić lalki...to było dzieciństwo. W mieście jestem zmuszona mieszkać. Ale kto wie, może kiedyś doczekam się domu z ogrodem, ba! jeszcze lepiej jak będę miała kurnik, stajnie i pole do orania.

6. Jaki jest Twój ulubiony i najważniejszy element make-upu? 

Najważniejsze dla mnie w makijażu są zawsze oczy, lubię kiedy są ładnie pomalowane, a rzęsy wyglądają jak rozłożony wachlarz. Tyle że żeby osiągnąć ten efekt wachlarza trzeba trochę pracy włożyć, o czym napisałam powyżej :)

7. Czy masz jakieś hobby, pasje, zainteresowania?
Tak. Pierwsze to fotografia. Chociaż tej produktowej dopiero się uczę. Przez kilka lat pracowałam głównie z modelkami, fotografowałam portrety i akty, a teraz rozbieram kosmetyki. Jeszcze długa droga przede mną, aby osiągnąć w tej dziedzinie to o czym marzę. Drugą pasją są podróże. Uwielbiam poznawać nowe kraje, zwiedzać miasta. No i trzecie to oczywiście blogowanie :)

8. Jakie miejsce na świecie chciałabyś odwiedzić? 

Dużo jest takich miejsc, ale obecnie chodzi mi po głowie zobaczyć Plac Czerwony. Oglądam zdjęcia z tego miejsca i jestem nim zauroczona, muszę kiedyś zobaczyć go na własne oczy.

9. Czy masz jakieś zwierzę/zwierzęta? A może chciałabyś mieć? 

A pewnie, że mam. Dwa koty i psa. Ale marzeniem jest mieć kiedyś jeszcze z trzy koty, z jednego psa więcej, szczura i jakiegoś gada.

10. Wolisz szpilki czy trampki? 

Szpilki, ale trampkami nie gardzę.

11. Kim chciałaś zostać w dzieciństwie? Czy to się spełniło?
Niestety nie spełniło się, ale może się jeszcze spełni. Jako dziecko marzyłam o pracy dzięki, której bym mogła pomagać zwierzętom czy ludziom. Niestety moje życie zniwelowało mój plan i musiałam obrać inny kierunek, a  jedyne co mogłam robić, aby choć trochę czuć się spełniona pod tym względem to pomagać w wolontariacie. Ale jak to mówię - nie ma rzeczy niemożliwych, a na zdobycie odpowiedniej "papierologii" zawsze jest czas. Przecież uczyć można się całe życie.


No to teraz czas na moje nominacje i moje pytania.
Wybrałam w sumie siedem blogów, którym z chęcią zadam pytania i z chęcią przeczytam odpowiedzi (wiem wiem, podobno nominuje się 11 osób, ale przeglądnęłam blogi i nie zawsze się do tego dostosowywało). Jeżeli jednak któraś z Was nie ma ochoty odpowiadać, to też nic się nie stanie. Możecie również odpowiedzieć na pytania w komentarzu pod postem, albo stworzyć nowy wpis.


NOMINACJE:


1. Pati z bloga INTERENDO bez pikaczu się nie obejdzie;p
2. Viola z bloga NAILSBYVIOLKA moja mikołajkowa połówka z zeszłego roku :)
3. Teri z bloga KOLOROWYŚWIATTERII a jakżeby inaczej:)
4. Paulina z bloga SUCHOCKABLOGUJE
5. Magdalena z bloga LAND of VANITY
6. Ewa z bloga MISCELLANEOUS
7. Ola z bloga ZIELONY-POKOIK


PYTANIA:


1. Skąd nazwa Twojego bloga? I jak się to zaczęło...?
2. Góry czy morze?
3. Jest coś czego nie lubisz w innych blogach, co Cie skutecznie zniechęca? Jeśli tak, to co to jest?
4. Wstajesz rano i...?
5. Gdybyś się miała określić w trzech słowach, byłyby to...?
6. Twoje największe marzenie?
7. Czy jest coś co chciałabyś w sobie zmienić? Jeśli tak, co to takiego?
8. Jak kawa, to jaka - biała czy czarna?
9. Ulubiony cytat, lub motto?
10. Skąd czerpiesz inspiracje?
11. Czy są blogi, które Cię inspirują? Jeśli tak wymień trzy z nich.

To tyle.
Dziewczyny jeśli uznacie, że bierzecie udział w zabawie, dajcie znać, bo mnie będzie ciekawość teraz zżerać żeby zobaczyć Wasze odpowiedzi :)
Życzę Wam miłej niedzieli, a Adzie i Jowicie raz jeszcze dziękuję za nominację i chwilę oderwania od rzeczywistości.
Buziaki :*


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz jaki znajduję pod postami; staram się odpowiedzieć na każdy jak tylko mam chwilkę.
Jeśli jesteś tu po to aby dodać komentarz na zasadzie obs/za obs - niestety podziękuję.
Wkładam dużo pracy w bloga, w posty i w całokształt, dlatego chciałabym podziękować tym którzy zostają ze mną. To dla mnie bardzo ważne - bo to dzięki Wam blog wygląda tak jak teraz.

Copyright © 2017 rozmaitoscikosmetyczne